Genoa CFC wywalczyła utrzymanie w Serie A. Filip Jagiełło z asystą [WIDEO]

03.08.2020

W niedzielę poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2019/20 ligi włoskiej. Klub polskiego pomocnika zdołał się utrzymać.

Przed ostatnią kolejką Serie A kwestią do rozwiązania pozostawało, która drużyna zostanie zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej. W ostatecznym rozrachunku trzecim spadkowiczem okazał się być beniaminek tego sezonu, US Lecce, który poległ w stosunku 3:4 z Parmą Calcio. Genoa CFC, która rywalizowała z Lecce o byt w lidze, zwyciężyła 3:0 z Hellasem Werona.

Utrzymanie dla Genoi

W 13. minucie wynik tej rywalizacji otworzył Antonio Sanabria po podaniu Lukasa Leragera. 12 minut później asystował Goran Pandev i Paragwajczyk drugi raz wpisał się na listę strzelców. Rezultat spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Filip Jagiełło dośrodkował z rzutu rożnego do Cristiana Romero, który głową zdobył bramkę na 3:0. Jagiełło opuścił murawę w 83. minucie, natomiast cały mecz na ławce Hellasu spędził Mariusz Stępiński, Paweł Dawidowicz znalazł się poza kadrą meczową.

Genoa CFC –  Hellas Werona 3:0 (3:0)

1:0 Antonio Sanabria 13′

2:0 Antonio Sanabria 25′

3:0 Cristian Romero 44′