Antonio Conte skrytykował władze Interu Mediolan. Zostanie zwolniony?
03.08.2020

Nie od dziś wiadomo, że włoski szkoleniowiec ma niezwykle kontrowersyjny styl. Tym razem może ponieść duże konsekwencje.

Piłkarze Interu Mediolan w sobotę przypieczętowali zdobycie wicemistrzostwa Włoch. Po zakończeniu sezonu Antonio Conte udzielił wywiadu stacji “Sky Sport Italia”, w którym w niewybrednych słowach wypowiedział się o zarządzających klubem. Dalsza współpraca obu stron stanęła pod znakiem zapytania.

Antonio Conte:

Myślę, że zawodnicy nie dostali odpowiedniego szacunku, na jaki zasłużyli. Nie dostrzegłem uznania również dla mojej pracy. Wszyscy otrzymaliśmy bardzo niewielką ochronę ze strony klubu. Muszę spotkać się z prezesem, który jest teraz w Chinach. Musieliśmy jeść łajno przez miesiące i nie otrzymaliśmy żadnej ochrony. Mam wizję, pewną ścieżkę, którą musimy podążać. Widziałem niedawno wywiad, którego Luciano Spalletti udzielił Interowi w 2017 roku. Jesteśmy teraz w 2020 roku i nic się nie zmieniło. Jeśli nie nauczysz się i popełniasz te same błędy, to jest po prostu szalone.

Roszada na stanowisku menadżera?

W lokalnych mediach rozpoczęły się spekulacje na temat przyszłości szkoleniowca. Jak podaje choćby “Tuttosport”, po tej wypowiedzi Conte brana jest pod uwagę opcja zmiany trenera. Sonduje się możliwość przyjścia do klubu Massimilliano Allegriego, lub Mauricio Pochettino, przy czym wydaje się, że większe szanse miałby Włoch.