PZPN: Wniosek Stali Stalowa Wola został odrzucony
03.08.2020

PZPN wydał komunikat, w którym oficjalnie potwierdził o odrzuceniu wniosku Stali Stalowa Wola. Klub chciał dołączyć do rozgrywek 2. Ligi. 

Popularna “Stalówka” zajęła piętnastą pozycję w rozgrywkach 2. Ligi i tym samym spadła o klasę niżej. Jednak klub odwołał się do władz piłkarskich, a swoją nadzieję pokładał w fakcie, że w przyszłym sezonie na trzecim szczeblu w naszym kraju występować będzie nieparzysta liczba zespołów.

Komunikat

W tej sprawie komunikat wydał Polski Związek Piłki Nożnej, który zamieścił wpis na oficjalnej stronie internetowej związku.

“Polski Związek Piłki Nożnej nie znalazł podstaw formalno-prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stal Stalowa Wola o rozszerzenie składu 2. Ligi w sezonie 2020/2021 do dwudziestu drużyn. W związku z powyższym klub w sezonie 2020/21 będzie uczestniczył w rozgrywkach III ligi gr. IV. – możemy przeczytać na stronie PZPN.”

Nieudany sezon

Stal Stalowa Wola zajęła piętnastą pozycję w rozgrywkach 2. Ligi, gromadząc na swoim koncie 46 punktów. Do bezpiecznej strefy zabrakło klubowi tylko jednego oczka, gdyż tyle uzyskała czternasta w tabeli Skra Częstochowa.