Bundesliga: 1. FC Union Berlin pozyskał Andreasa Luthe
03.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że nowym zawodnikiem 1. FC Unionu Berlin został Andreas Luthe. Piłkarz poprzednio występował w innym niemieckim zespole – FC Augsburg.

Włodarze Unionu poszukiwali następcy Rafała Gikiewicza, który przeniósł się do drużyny Augsburga. Sami zdecydowali się pozyskać bramkarza tamtejszego zespołu. Nowym golkiperem klubu z Berlina został Andreas Luthe.

Przebieg kariery

Luthe przez całą karierę jest związany z niemieckimi drużynami. Union będzie jego trzecim dorosłym zespołem. Poprzednio występował w Vfl Bochum i FC Augsburg. W barwach pierwszego z tych zespołów rozegrał 169 spotkań, zachowując czyste konto 52 razy. Jednak w ostatnim czasie był zawodnikiem drugiego z wymienionych klubów. W zakończonym niedawno sezonie pojawiał się na murawie dziesięć razy, nie tracąc bramki w trzech meczach.

Zastąpi Polaka

33-latek w bramce Unionu zastąpi Rafała Gikiewicza. Polak w bardzo dużym stopniu przyczynił się do utrzymania beniaminka w najwyższej lidze w Niemczech. Klub z Berlina zajął jedenastą pozycję, zachowując czyste konto ośmiokrotnie.