Thiago Cionek odchodzi ze SPAL. Pożegnał się z kibicami
03.08.2020

Thiago Cionek poinformował o odejściu ze zespołu SPAL 2013 za pośrednictwem Instagrama. Piłkarzowi wygasła umowa z włoskim klubem. 

Polski obrońca występował w drużynie SPAL przez 2,5 roku, jednak po wygaśnięciu umowy opuścił drużynę. Przyszłość piłkarska 34-latka jest nieznana. Niedawny klub Cionka nie zdołał się utrzymać w rozgrywkach Serie A.

Oświadczenie

Polak zamieścił wpis na swoim profilu na Instagramie, w którym możemy przeczytać.

“Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi i sprawili, że mogłem wykonywać pracę w tej koszulce, którą kocham przez dwa i pół roku, w 78 meczach. Przez ten czas razem z miastem i kibicami przeżyliśmy wiele pięknych chwil. W tym roku niestety z wielu powodów nie osiągnęliśmy wyznaczonych celów, tak jak w poprzednich latach, ale to wciąż część piłki nożnej. Sukces nigdy nie jest ostateczny, porażka nigdy nieunikniona; liczy się odwaga, by wciąż kontynuować. Dziękuje wam wszystkim – napisał 34-latek.”

Przygoda w klubie

Thiago Cionek do włoskiego zespołu trafił zimą 2018 roku, przechodząc z Palermo za kwotę 150 tysięcy euro. 34-latek w barwach “Biancazzurri” wystąpił w 78 spotkaniach, zdobywając w nich dwa gole oraz notując cztery asysty. W ostatnim sezonie pojawiał się na murawie w 28 meczach, zaliczając dwa ostatnie podania.