Arkadiusz Pyrka w Piaście Gliwice. Ruch z myślą o przyszłości
04.08.2020

W Gliwicach zdecydowano się sprowadzić młodego piłkarza. Trudno jednak przypuszczać, by na chwilę obecną mógł liczyć na regularne występy.

Szeregi zespołu już wcześniej wzmocnili tacy zawodnicy, jak Michał Żyro, Patryk Lipski, Karol Szymański, czy Javier Ajenjo Hyjek. To nie koniec transferów drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika.

Dwuletni kontrakt

We wtorek Piast Gliwice za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o zakontraktowaniu Arkadiusza Pyrki. Pomocnik złożył podpis pod umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku. Ostatni okres spędził w Zniczu Pruszków, którego jest wychowankiem.

Melodia przyszłości?

17-latek w ostatnim sezonie wystąpił w 27 spotkaniach Znicza na 2-ligowym szczeblu, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Jego zespół został ostatecznie zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej. Pyrka zanotował także 1 występ w Pucharze Polski. Jest ofensywnym pomocnikiem, który może występować także na prawej flance. Nie można wykluczyć, że zostanie wypożyczony by ogrywać się w niższej lidze.