Oficjalnie: Fabian Piasecki zawodnikiem Śląska Wrocław
04.08.2020

Fabian Piasecki nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. O transferze piłkarza poinformowała już oficjalna strona internetowa klubu. Poprzednio występował w drużynie Zagłębia Sosnowiec. 

25-latek związał się z klubem umową, która obowiązywać ma do końca czerwca 2024 roku. W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać.

“Król strzelców Fortuna 1. Ligi Fabian Piasecki został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Napastnik przeszedł do wrocławskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec, podpisując czteroletni kontrakt.”

Wypowiedź zawodnika

Ze wspomnianego komunikatu możemy się także dowiedzieć o odczuciach zawodnika po transferze do drużyny Śląska Wrocław.

– Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego – mówi Fabian Piasecki.

Dobry sezon

Napastnik w ostatnim sezonie Fortuna 1 Ligi zdobył siedemnaście bramek, które pozwoliły mu zostać królem strzelców rozgrywek. Ponadto zanotował cztery asysty. Wraz z zespołem Zagłębia Sosnowiec zajął jedenastą pozycję.