Oficjalnie: Maciej Wilusz zawodnikiem Rakowa Częstochowa
04.08.2020

Maciej Wilusz nowym piłkarzem Rakowa – poinformowała oficjalna strona internetowa klubu. Zawodnik przechodzi do zespołu na zasadzie wolnego transferu. 

Wilusz ostatnie pół roku spędził w rosyjskim Urału Jekaterynburg, w którego barwach wystąpił w dziewięciu spotkaniach. Piłkarz podpisał kontrakt z klubem z Częstochowy, który obowiązywał będzie do 30 czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Transfer

Na temat samych przenosin wyraził się szef działu skautingu Rakowa – Paweł Tomczyk. Jego wypowiedź mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu.

“- Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego Klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom – powiedział.”

Udany sezon

Raków Częstochowa jest z pewnością zadowolony z zajęcia dziesiątej pozycji w PKO Ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna była beniaminkiem rozgrywek, jednak prezentował się z dobrej strony.