Gol Łukasza Gikiewicza. Polak pomógł w zwycięstwie Al-Faisaly SC [WIDEO]

05.08.2020

Napastnik wpisał się na listę strzelców we wtorkowym spotkaniu rozgrywek ligi jordańskiej. W ten sposób przypomniał się polskim kibicom.

Mecz 2. kolejki ligowej pomiędzy Shabab Al-Ordon Club i Al-Faisaly SC zakończył się rezultatem 1:3 na korzyść zespołu przyjezdnych. Jedną z bramek zdobył Łukasz Gikiewicz, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Polski atakujący w tym klubie występuje od stycznia tego roku. W poprzednim sezonie Gikiewicza notował bardzo dobre liczby, ponieważ strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty w 6 meczach.

Pierwsze trafienie w tym sezonie

Wynik wtorkowej rywalizacji w 45. minucie otworzył Yousef Al-Rawashdeh. Stan gry w 66.  minucie zdołał wyrównać Khaled Mohammad. Później do głosu znowu doszli gospodarze. Na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu Gikiewicz zdobył gola z rzutu karnego, który został podyktowany przez sędziego chwilę wcześniej. Były piłkarz Śląska Wrocław opuścił murawę w 85. minucie. Rezultat w końcówce ustalił Odai Khader.

Shabab Al-Ordon Club – Al-Faisaly SC 1:3 (0:1)

0:1 Yousef Al-Rawashdeh  45′

1:1 Khaled Mohammad 66′

1:2 Łukasz Gikiewicz (rzut karny) 82′

1:3 Odai Khader 90′