Oficjalnie: Bartosz Kwiecień wypożyczony do Arki Gdynia
05.08.2020

Jak poinformowała oficjalna strona internetowa klubu, Arka Gdynia podpisała umowę wypożyczenia Bartosza Kwietnia z Jagiellonii Białystok.

Zawodnik ma ważny kontrakt z Jagiellonią Białystok do 30 czerwca 2021 roku, ale już wiadomo, że sezon ten spędzi na wypożyczeniu w Arce Gdynia. O transferze poinformowały oficjalne strony internetowe klubów.

Kariera

Do drużyny Jagiellonii Białystok trafił latem 2017 roku, przechodząc z zespołu Korony Kielce. Od tamtego czasu w barwach ekipy z Podlasia wystąpił w 67 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie pięć bramek oraz jedną asystę. Nominalną pozycją zawodnika jest środek obrony, lecz także pojawiał się na murawie w roli defensywnego pomocnika. Ponadto ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Polski U-19.

Nieudany sezon

Arka Gdynia zajęła czternastą pozycję w PKO Ekstraklasie. Tym samym pożegnała się z rozgrywkami. Jednak klub już pozyskał wielu zawodników m.in. Szymon Drewniak. Z pewnością zespół ma ambicję, aby jak najszybciej awansować na najwyższy szczebel ligowy.