Lech Poznań: Pedro Tiba na dłużej w klubie
05.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że Pedro Tiba przedłużył swój kontrakt z Lechem Poznań. Zawodnik podpisał umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Piłkarz trafił do ekipy “Kolejorza” latem 2018 roku, przechodząc z zespołu SC Braga za kwotę miliona euro. 31-latek ma za sobą bardzo dobry sezon, który zwieńczył wraz z klubem wicemistrzostwem Polski.

Słowa zawodnika

Na oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań możemy przeczytać wypowiedź piłkarza po przedłużeniu kontraktu z klubem.

– Gra w Kolejorzu od początku pozwalała mi spełniać się jako piłkarzowi. Za każdym razem, gdy zakładałem koszulkę tego klubu, to czułem, z jak dużą wiążę się to odpowiedzialnością. Wszyscy kibice wiedzą zresztą, że niezależnie od tego, czy jest dobrze czy źle, zostawiam zawsze całe serce na boisku. Ponadto jestem też zadowolony i dumny z tego, że mogę pomagać młodszym zawodnikom w ich rozwoju – zapewnia Pedro Tiba.

– Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – dodaje.

Walka w Europie

Lech Poznań zajął drugą pozycję w PKO Ekstraklasie. Tym samym zapewnił sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. “Kolejorz” swoje zmagania rozpocznie od pierwszej rundy, której mecze zaplanowano na 27 sierpnia.