Oficjalnie: Mateusz Czyżycki zawodnikiem Warty Poznań
05.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że Mateusz Czyżycki został piłkarzem Warty Poznań. Jest to drugie letnie wzmocnienie drużyny z Poznania. Wcześniej do zespołu trafił Konrad Handzlik.

Mateusz Czyżycki podpisał z klubem umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Piłkarz do Warty Poznań przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole.

Słowa zawodnika

Z oświadczenia na oficjalnej stronie internetowej Warty Poznań możemy przeczytać wypowiedź zawodnika po transferze do klubu.

Już od jakiegoś czasu prowadziłem rozmowy z dyrektorem sportowym Warty Poznań, ponadto ten klub doradził mi też mój menedżer. No i trener Piotr Tworek przedstawił mi fajny plan, jaki ma na drużynę. Usłyszałem, że mam spore szanse na grę, ale oczywiście muszę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Podoba mi się taka perspektywa – mówi  Mateusz Czyżycki.

Cel numer 1

Na wspomnianej wyżej, oficjalnej stronie internetowej Warty możemy również przeczytać wypowiedź dyrektora sportowego klubu – Roberta Grafa.

Mateusz był naszym celem numer 1 w tym oknie transferowym. To gracz do środka pola. Jest ofensywnym pomocnikiem, ale równie dobrze radzi sobie w roli środkowego pomocnika, jak i defensywnego pomocnika. Jego transfer ma podnieść jeszcze bardziej naszą jakość w drugiej linii i zwiększyć rywalizację wśród pomocników – wyjaśnia.