Oficjalnie: Maciej Małkowski na dłużej w Sandecji Nowy Sącz
05.08.2020

Oficjalna strona internetowa Sandecji Nowy Sącz poinformowała o tym, że Maciej Małkowski przedłużył umowę. Piłkarz podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać także o pracy w Sandecji Nowy Sącz po zakończeniu kariery piłkarskiej.

“Ważną informacją jest to, że Maciej Małkowski przedłużył kontrakt o rok, z możliwością przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy. Miło nam także poinformować, że zawodnik naszego klubu po zakończeniu kariery będzie z nim wciąż związany, poprzez pracę w Akademii Sandecja.” 

Kariera

Małkowski do klubu z Nowego Sącza trafił latem 2015 roku. Jego poprzednim zespołem był GKS Bełchatów. W koszulce biało-czarnych pasów wystąpił w 133 spotkaniach, zdobywając w nich 32 bramki oraz taką samą liczbę asyst. Na swoim koncie ma dwa występy w reprezentacji Polski. Debiut w kadrze narodowej zaliczył w 2008 roku, a rywalem “Biało-Czerwonych” była Serbia. Drużyna prowadzona przez Leo Beenhakkera wygrała spotkanie 1:0.

Sezon

Sandecja Nowy Sącz zajęła dwunastą pozycję w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Klub uzyskał liczbę 44 punktów. Dzisiaj ogłoszono także nowego trenera zespołu, którym został Piotr Mandrysz.