Bayer Leverkusen pokonał Glasgow Rangers i zameldował się w ćwierćfinale Ligi Europy

06.08.2020

Aptekarze potwierdzili swoją wyższość nad drużyną prowadzoną przez Stevena Gerrarda. Szkoci nie zdołali odpowiedzieć.

Bayer Leverkusen pokonał w dzisiejszym rewanżowym starciu  1:0 Glasgow Rangers. Pierwsze spotkanie zakończyło się również zwycięstwem Niemców, rezultat łączny tego dwumeczu to 4:1 na korzyść zespołu, który dziś grał w roli gospodarza. Piłkarze Petera Bosza podejmą w ćwierćfinale Ligi Europy Inter Mediolan, który w środę ograł hiszpańskie Getafe.

Bayer zagra z Interem

Jedyną bramkę w czwartkowym meczu zdobył Moussa Diaby w 51. minucie. Francuz wykorzystał zagranie z głębi pola od Charlesa Aranguiza i pewnie wykończył akcję pokonując doświadczonego Allana McGregora. Zespół Bayeru niemal przez cały mecz prowadził grę. Podopieczni trenera Gerrarda mimo świadomości niekorzystnego wyniku z pierwszego spotkania nie stworzyli sobie wielu sytuacji bramkowych. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu w drużynie Aptekarzy zameldował się Polak Adrian Stanilewicz.

Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers 1:0 (0:0)

1:0 Moussa Diaby 51′

Bayer: Hradecky, S. Bender (Tah 77′), L. Bender (Dragović 68′), Tapsoba, Sinkgraven, Aranguiz, Palacios (Stanilewicz 87′), Havertz, Wirtz (Baumgartlinger 68′), Diaby (Bailey 68′), Volland

Rangers: McGregor, Tavernier (Patterson 77′), Goldson, Helander, Barisić, Jack, Aribo, Barker (Hagi 60′), Davis (Arfield 66′), Kent (Jones 66′), Morelos (Stewart 77′)