Ekstraliga kobiet: Nie zostaną przeprowadzone testy na koronawirusa?
06.08.2020

W najbliższych dniach nastąpi inauguracja nowych rozgrywek kobiecej Ekstrakligi. W dalszym ciągu nie wszystkie kwestie zostały wyjaśnione.

Przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu piłkarki i członkowie poszczególnych klubów nie przeszły testów na obecność wirusa COVID-19. Polski Związek Piłki Nożnej nie doprecyzował procedur na wypadek, gdyby jedna z zawodniczek została zakażona. Warto zaznaczyć, że pierwszy mecz zaplanowany jest już za 2 dni.

Niepewna sytuacja

Kluby Ekstraligi otrzymały jedynie rekomendacje PZPN-u mówiące o ograniczeniach liczby kibiców na trybunach. Zalecono także, aby kontakty pomiędzy zespołami zostały ograniczone do koniecznego minimum. Na temat zaistniałej sytuacji na łamach portalu “TVPSport.pl” głos zabrał szef polskiej piłki kobiecej.

Zbigniew Bartnik:

Nie przewidujemy testów. Nie słyszałem też, żeby którykolwiek klub wykonywał je na własną rękę. Nie jesteśmy w stanie kontrolować zawodniczek. Wszyscy powinni opierać się na instrukcjach administracji rządowej i zdrowym rozsądku. Nie mieliśmy żadnych niepokojących sygnałów z klubów do PZPN. Przed nami jeszcze bardzo trudny czas.

Przypomnijmy, że stacja TVP Sport nabyła prawa do transmitowania kobiecej Ekstraligi.