Oficjalnie: Czterech zawodników odchodzi z Korony Kielce
07.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że czterech zawodników pożegnało się z Koroną. Kontrakty z kieleckim zespołem rozwiązali Milan Radin, Luka Kukić, Paweł Sokół i Mateusz Spychała.

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Korony Kielce możemy przeczytać.

“Milan Radin obowiązującą jeszcze przez rok umowę rozwiązał za porozumieniem stron. W przypadku Luki Kukicia, Pawła Sokoła oraz Mateusza Spychały klub skorzystał z zapisu o możliwości skrócenia kontraktu po spadku z PKO Ekstraklasy. Zawodnicy nie zgodzili się na proponowaną obniżkę zarobków.”

Piłkarze

W ubiegłym sezonie Milan Radin i Mateusz Spychała wystąpili w ponad dwudziestu spotkaniach PKO Ekstraklasy. Pierwszy z nich zgromadził na swoim koncie jedną bramkę oraz taką samą liczbę asyst. Z kolei Spychała zanotował jedno ostatnie podanie. Paweł Sokół na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce rozegrał siedem meczów w ostatnim sezonie. W rundzie wiosennej został wypożyczony do Elany Toruń. Najmniejszy wkład w grę pierwszego zespołu miał Luka Kukić, który pojawił się na murawie tylko w starciu Pucharu Polski.

Spadek

Korona Kielce zajęła piętnastą pozycję w PKO Ekstraklasie. Klub zgromadził na swoim koncie 35 punktów, żegnając się tym samym z rozgrywkami. Trenerem “Koroniarzy” jest Maciej Bartoszek.