Premier League: Arsenal bliski pozyskania Williana
07.08.2020

“Sky Sports” poinformowało o tym, że Willian jest bliski podpisania trzyletniej umowy z Arsenalem. Zawodnikowi niebawem zakończy się kontrakt z Chelsea. 

Brazylijczyk według doniesień mediów oczekiwał od włodarzy “The Blues” trzyletniej umowy, lecz Chelsea proponowała tylko dwuletni kontrakt. Żądania zawodnika ma spełnić Arsenal, który jest bliski pozyskania 31-latka.

Długi pobyt w Chelsea

Willian do drużyny “The Blues” trafił latem 2013 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Anży Machaczkała za kwotę ok. 35 milionów euro. Od tamtego czasu wystąpił w 339 spotkaniach, zdobywając w nich 63 bramki oraz notując 62 asysty. Wraz z klubem ze Stamford Bridge sięgnął m.in. dwukrotnie po mistrzostwo Anglii. Ponadto ma na swoim koncie 69 meczów w koszulce dorosłej reprezentacji, w której zaliczył dziewięć trafień.

Uratowany sezon

“Kanonierzy” z pewnością odetchnęli z ulgą po wygranym finale FA Cup, w którym pokonali właśnie Chelsea. Triumf w tych rozgrywkach dał im awans do przyszłej edycji Ligi Europy. Arsenal zajął ósmą pozycję w Premier League, więc zwycięstwo w Pucharze Anglii było ostatnią szansą na udział we wspomnianym turnieju.