Sandecja Nowy Sącz: Damian Chmiel na dłużej w klubie
07.08.2020

Oficjalna strona internetowa Sandecji poinformowała, że Damian Chmiel zdecydował się pozostać na dłużej w klubie. Zawodnik podpisał roczną umowę. 

Damian Chmiel to kolejny piłkarz, który przedłużył swój kontrakt z klubem z Nowego Sącza. Dwa dni temu poznaliśmy także nazwisko nowego trenera, którym został Piotr Mandrysz. Ostatnim zespołem prowadzonym przez tego szkoleniowca była drużyna Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Ważne ogniwo

33-latek trafił do klubu z Nowego Sącza latem 2018 roku. Od tego momentu wystąpił w 59 spotkaniach dla tego zespołu. Ma za sobą niezły sezon w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, w której to zgromadził na swoim koncie dziesięć asyst, dokładając dodatkowo dwa trafienia. W pierwszej statystyce był najlepszy w swojej drużynie.

Sezon

Sandecja Nowy Sącz zajęła dwunastą pozycję w Fortuna 1. Lidze. Zgromadziła na swoim koncie 44 punkty. Następny sezon zainauguruje spotkaniem wyjazdowym przeciwko Miedzi Legnica. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 29/30 sierpnia. Nie tak dawno z klubem kontrakt przedłużył m.in. Maciej Małkowski.