GKS Jastrzębie: Dominik Kulawiak zostaje w klubie
07.08.2020

GKS Jastrzębie poinformowało na swojej stronie internetowej, że Dominik Kulawiak przedłużył umowę z klubem. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z pierwszoligowym zespołem. 

9 lipca trenerem drużyny został Paweł Ściebura, który zastąpił na tym stanowisku Jarosława Skrobacza. Dzisiaj możemy się dowiedzieć o przedłużonej umowie Dominika Kulawiaka.

Kariera

23-latek jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Do obecnej drużyny trafił latem 2014 roku. Od tamtego czasu wystąpił w 125 spotkaniach dla tego klubu, zdobywając w nich jedną bramkę oraz taką samą liczbę asyst. Z GKS-em Jastrzębie występował na trzech szczeblach ligowych (Od trzeciej do pierwszej ligi). W zakończonym niedawno sezonie pojawiał się na murawie w 29 meczach. Był członkiem podstawowej jedenastki, rozgrywając w sumie ponad 2500 minut.

Sezon

GKS Jastrzębie zajął czternastą pozycję w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Klub na swoim koncie zgromadził 41 punktów, zdobywając 41 bramek, ale tracąc o pięć trafień więcej. W poprzednim sezonie zespół z Jastrzębia ukończył wspomniane rozgrywki na wysokiej piątej pozycji.