Premier League: Ryan Sessegnon zostanie wypożyczony z Tottenhamu?
07.08.2020

“The Telegraph” informuje o tym, że Ajax Amsterdam przejawia zainteresowanie Ryanem Sessegnonem. W grę wchodziłoby tylko wypożyczenie z Tottenhamu, lecz wydaje się, że obu klubom odpowiadałby taki obrót spraw. 

Ryan Sessegnon nie spełnił jak na razie pokładanych w nich oczekiwań. Piłkarz ma problem z występami w drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho. 22-latek ostatni raz pojawił się na murawie w meczu Premier League 22 stycznia tego roku.

Talent

Sessegnon trafił do Tottenhamu latem 2019 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Fulham za kwotę 25 milionów euro (5 milionów bonusów). W barwach klubu “The Whites” wystąpił w 120 spotkaniach, zdobywając w nich 25 bramek oraz notując 18 asyst. Jednak przygoda z “Kogutami” nie należy do najlepszych. Piłkarz od czasu transferu pojawił się na murawie tylko w dwunastu meczach, gromadząc na swoim koncie po jednym golu i asyście.

Sezon

Tottenham zajął szóstą pozycję w zakończonym niedawno sezonie Premier League. Tym samym zagwarantował swój udział w kwalifikacjach do przyszłej edycji Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez Jose Mourinho rozpocznie swoje zmagania w tych rozgrywkach od drugiej rundy.