Oficjalnie: Adrian Stanilewicz zawodnikiem SV Darmstadt 98
07.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem SV Darmstadt 98 został Adrian Stanilewicz. Piłkarz trafi do zespołu po zakończeniu rozgrywek Ligi Europy, w których bierze udział wraz Bayerem Leverkusen. 

Piłkarz opuści Bayer Leverkusen po zakończeniu rozgrywek Ligi Europy. Co ciekawe pomocnik pojawił się na murawie w końcówce spotkania przeciwko drużynie Rangers.

Kariera

Adrian Stanilewicz jest wychowankiem Unionu Solingen. Jednak przez większość swojej kariery związany był z Bayerem Leverkusen. Ma na swoim koncie dwa występy w pierwszym zespole “Aptekarzy”. Ponadto zawodnik był członkiem polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata do lat 20, które odbywały się w naszym kraju. Łącznie w kadrze U-20 pojawiał się na murawie w dziesięciu meczach.

Sezon

Bayer Leverkusen zajął piątą pozycję w Bundeslidze. Tym samym nie zdołał awansować do Ligi Mistrzów przez rozgrywki ligowe. Jednak w dalszym ciągu pozostaje w grze o triumf w Lidze Europy, który może zapewnić udział we wspomnianej Lidze Mistrzów.