Gol samobójczy Jakuba Słowika w meczu z drużyną Andresa Iniesty [WIDEO]

08.08.2020

Bramkarz przypomniał się polskim kibicom. Zawodnik japońskiego klubu zanotował samobójczego gola na swoim koncie.

Sobotnie spotkanie ligowe pomiędzy Vissel Kobe i Vegaltą Sendai zakończyło się wynikiem 1:2 na korzyść drużyny Jakuba Słowika. Wynik w 22. minucie otworzył Dankler, który trafił do własnej siatki. W 72. minucie rezultat podwyższył Shuhei Akasaki. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu Słowik niefortunnie interweniował i zdobył drugiego gola samobójczego w tym meczu. W barwach zespołu gospodarzy pełne spotkanie rozegrał Andres Iniesta.

Wygrana z zespołem Iniesty

Polski bramkarz do Japonii trafił w lipcu ubiegłego roku. Były piłkarz Śląska Wrocław poprzednim sezonie ligowym wystąpił w 15 spotkaniach ligowych, w których zanotował 4 czyste konta. W bieżących rozgrywkach zagrał dotychczas w 3 meczach. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą zakończy się w lutym 2021 roku. 28-latek jest wyceniany przez portal „Transfermarkt.de” na kwotę 400 tys. euro.

Vissel Kobe – Vegalta Sendai 1:2 (1:1)

0:1 Dankler (gol samobójczy) 22′

0:2 Shuhei Akasaki 72′

1:2 Jakub Słowik (gol samobójczy) 86′