Petteri Forsell pozostanie w PKO Ekstraklasie. Podpisze kontrakt ze Stalą Mielec
08.08.2020

Według informacji Piotra Koźmińskiego z “Super Expressu” Petteri Forsell w najbliższych dniach podpisze kontrakt z drużyną Stali Mielec. 

Beniaminek PKO Ekstraklasy nie tak dawno straciła swojego lidera Bartosza Nowaka, który trafił do zespołu Górnika Zabrze. 26-latek w ostatnim sezonie Fortuna 1. Ligi zdobył trzynaście bramek oraz taką samą liczbę asyst. Piotr Koźmiński z “Super Expressu” poinformował, że następcą zawodnika zostanie Petteri Forsell, który ostatnio grał w Koronie Kielce.

Lider

Fiński zawodnik przede wszystkim słynie z mocnego uderzenia, które często sprawiało problemy bramkarzom rywali. Należał do jednych z najlepszych piłkarzy Korony Kielce w ubiegłym sezonie. Jednak zespół z województwa świętokrzyskiego nie zdołał się utrzymać w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Forsell w drużynie z Kielc wystąpił w czternastu spotkaniach, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował jedną asystę.

Świetny sezon

Stal Mielec zajęła drugie miejsce w Fortuna 1. Lidze. Tym samym zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy. Klub z Mielca wraca do najwyższej ligi w Polsce po 24 latach nieobecności.

Fot. Wikipedia