Oficjalnie: Jason Tindall nowym menedżerem AFC Bournemouth
08.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym menedżerem AFC Bournemouth został Jason Tindall. Anglik podpisał trzyletnią umowę. 

Niedawno zakończyła się przygoda Eddiego Howe’a z zespołem “Wisienek”. 42-latek po raz drugi prowadził Bournemouth od 2012 roku, kiedy to przejął drużynę występującą w rozgrywkach League One. Już w sezonie 2015/2016 klub rozgrywał swoje spotkania w Premier League. Jednak w zakończonym niedawno sezonie “Wisienki” nie zdołały utrzymać się w najwyższej lidze.

Nowy trener, stary znajomy

Dla Jasona Tindalla będzie to pierwszy klub, który będzie prowadził samodzielnie. Wcześniej przez lata był asystentem wspomnianego Eddiego Howe’a. Tindall podpisał trzyletni kontrakt, mając na celu powrót zespołu do Premier League. Nowy trener również występował w drużynie AFC Bournemouth jako zawodnik.

Nieudany sezon

AFC Bournemouth zajęło osiemnastą pozycję w Premier League. Zgromadzili na swoim koncie 34 punkty, tracąc do upragnionego miejsca tylko jedno oczko. Z klubem pożegnał się już Nathan Aké, który był ważnym członkiem podstawowej jedenastki. Holender został nowym zawodnikiem Manchesteru City.