Tottenham: Pierre-Emile Höjbjerg przejdzie testy medyczne
09.08.2020

“Sky Sports” poinformowało o tym, że testy medyczne Pierre’a-Emile’a Höjbjerga przed transferem do Tottenhamu zaplanowane są na poniedziałek.

Duńczyk przeniesie się do zespołu “Kogutów” na zasadzie transferu definitywnego z Southampton FC. “Sky Sports” podało informacje, że kwota transferu wyniesie 15 milionów funtów plus bonusy. W odwrotnym kierunku miałby natomiast powędrować Kyle Walker-Pieters za wstępne 12 milionów funtów, lecz warunki osobiste między zawodnikiem a “Świętymi” nie zostały jeszcze uzgodnione.

Kariera

Pierre-Emile Höjbjerg trafił do Anglii latem 2016 roku, przechodząc z Bayernu Monachium za kwotę 15 milionów euro. Od tamtego czasu zawodnik wystąpił w barwach “Świętych” w 134 spotkaniach, zdobywając w nich pięć bramek oraz notując sześć asyst. 25-latek jest także reprezentantem swojego kraju. W koszulce Danii pojawiał się na murawie w 33 meczach, gromadząc na swoim koncie trzy trafienia. Jego nominalną pozycją jest środek pomocy.

Sezon

“Koguty” zajęły szóstą pozycję w Premier League. Tym samym Tottenham weźmie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Swoją przygodę w tych rozgrywkach rozpocznie od drugiej rundy eliminacyjnej. Zmagania na tym szczeblu zaplanowano na 17 września.