Premier League: Everton i Leicester powalczą o pozyskanie Jeana-Claira Todibo
09.08.2020

“Leicestershire Live” poinformowało o tym, że Everton i Leicester stoczą bój o pozyskanie Jeana-Claira Todibo, który obecnie jest zawodnikiem FC Barcelony. 

Środkowy obrońca ostatnią rundę wiosenną spędził w Bundeslidze, reprezentując klub FC Schalke 04. Wystąpił w ośmiu spotkaniach w najwyższej niemieckiej lidze, jednak w tych meczach zespół z Gelsenkirchen nie potrafił odnieść zwycięstwa. Końcówkę sezonu zawodnik stracił przez uraz pachwiny.

Kariera

Jean-Clair Todibo trafił do FC Barcelony zimą 2019 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z klubu FC Toulouse. Piłkarz podpisał kontrakt z “Dumą Katalonii”, który jest ważny do końca czerwca 2023 roku. W barwach “Blaugrany” pojawił się na murawie w pięciu spotkaniach, lecz tylko w dwóch z nich rozegrał pełne 90. minut.

Sezon

Dla obu angielskich klubów był to zupełnie inny sezon. Everton mocno rozczarował, zajmując dopiero dwunastą pozycję. Z kolei Leicester City zakończyło rozgrywki na piątym miejscu. “Lisy” mogą być nieco niepocieszone, ponieważ przez wiele kolejek zajmowali lokatę gwarantującą udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.