Chelsea: Klub jest gotowy wykupić Johna Stonesa z Manchesteru City
09.08.2020

“Daily Mail” informuję, że Chelsea jest gotowa wykupić Johna Stonesa z Manchesteru City. “The Blues” mieliby zaoferować 20 milionów funtów za angielskiego obrońcę. 

Chelsea z pewnością aktywnie poszukuje obrońcy, który wzmocniłby defensywę “The Blues”. Klub ze Stamford Bridge stracił w zakończonym niedawno sezonie Premier League aż 54 gole. Żaden zespół z pierwszych dziesięciu miejsc w tabeli nie stracił ich tak dużo jak drużyna prowadzona przez Franka Lamparda.

Zawodnik

John Stones trafił do Manchesteru City latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Evertonu. “The Citizens” zapłacili za obrońcę około 55 milionów euro. Od tamtego czasu zawodnik wystąpił w 133 spotkaniach dla tego klubu, zdobywając w nich pięć bramek oraz notując dwie asysty. Ponadto piłkarz ma na swoim koncie aż 39 występów w dorosłej reprezentacji Anglii.

Sezon

Chelsea zajęła czwartą pozycję w Premier League, uzyskując tym samym awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Najlepszym strzelcem klubu w rozgrywkach ligowych był Tammy Abraham, który trafiał do siatki rywali aż piętnaście razy.