Lech Poznań: Galatasaray złożyło ofertę za Kamila Jóźwiaka
09.08.2020

“Przegląd Sportowy” poinformował o tym, że Galatasaray złożyło Lechowi Poznań ofertę za Kamila Jóźwiaka. Turecki klub zaproponował “Kolejorzowi” dwa miliony euro za polskiego skrzydłowego. 

Lech Poznań może poszczycić się bardzo młodymi piłkarzami, którzy budzą zainteresowanie europejskich klubów. Jednym z nich jest Kamil Jóźwiak. Dla 22-latka najprawdopodobniej miniony sezon był ostatnim przed wyjazdem do zagranicznego zespołu.

Kariera

Jóźwiak to wychowanek Juniora Zbąszynek. Do drużyny Lecha trafił latem 2011 roku, odchodząc z Falubazu Zielona Góra. W barwach pierwszego zespołu “Kolejorza” wystąpił w 119 spotkaniach, zdobywając w nich siedemnaście bramek oraz notując piętnaście asyst. W ubiegłym sezonie ośmiokrotnie wpisywał się na liście strzelców, dodatkowo zaliczając cztery asysty. Piłkarz zdążył zadebiutować w dorosłej reprezentacji Polski, pojawiając się na murawie w meczu ze Słowenią.

Sezon

Lech Poznań zajął drugą pozycję w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Tym samym “Kolejorz” wywalczył miejsce, które daje udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia rozpocznie zmagania w Europie od pierwszej rundy eliminacji. Mecze na tym szczeblu zaplanowano na 27 sierpnia.