Wisła Płock: Michał Marcjanik wraca do Empoli

09.08.2020

Oficjalna strona internetowa Wisły Płock poinformowała o tym, że Michał Marcjanik wraca do Empoli. Zawodnik spędził sezon 2019/2020 w drużynie „Nafciarzy” na zasadzie wypożyczenia z włoskiego klubu. 

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Wisły Płock możemy przeczytać o tym, że jak na razie kluby nie doszły do porozumienia w kwestii transferu 25-latka.

„Po okresie nieco ponad rocznego wypożyczenia Michał Marcjanik wraca do włoskiego Empoli. Na tę chwilę kluby nie doszly do porozumienia w kwesti transferu środkowego obrońcy, choć nie jest wykluczone, że w najbliższej przyszłości sytuacja ulegnie zmianie i zawodnik zasili Wisłę Płock.”

Kariera

Michał Marcjanik jest wychowankiem Arki Gdynia, której szeregi opuścił latem 2018 roku, przechodząc do włoskiego Empoli. Z zespołu „Azzuri” dwukrotnie był wypożyczony. Najpierw rundę wiosenną sezonu 2018/2019 spędził w Carpi. Natomiast w minionym sezonie reprezentował barwy Wisły Płock. W drużynie „Nafciarzy” wystąpił w dwudziestu czterech spotkaniach, notując dwie asysty.

Sezon

Wisła Płock zakończyła rozgrywki PKO Ekstraklasy na dwunastej pozycji, gromadząc 51 punktów na swoim koncie. Arka Gdynia, która nie utrzymała się na najwyższym szczeblu, straciła do „Nafciarzy” aż jedenaście oczek.