Serie A: AS Roma zainteresowana Mauricio Pochettino

09.08.2020

Według informacji „AS” Roma przejawia zainteresowanie argentyńskim trenerem – Mauricio Pochettino.

Pochettino był łączony z posadą trenera Juventusu, po tym jak Maurizio Sarri został zwolniony. Jednak „Stara Dama” ogłosiła nowym szkoleniowcem Andreę Pirlo. „AS” informuję natomiast, że zainteresowanie argentyńskim trenerem przejawia AS Roma.

Kariera

48-latek w styczniu 2009 roku został trenerem Espanyolu. Zespół zajmował wtedy 18. pozycję, będąc kandydatem do spadku z najwyższej hiszpańskiej ligi, jednak zakończył te rozgrywki na dziesiątym miejscu. Natomiast w styczniu 2012 roku objął posadę menedżera Southampton FC. W pierwszym pełnym sezonie uplasował się ze swoim zespołem na ósmej lokacie w Premier League, które było najwyższym miejscem „Świętych” od sezonu 2002/2003. Pod koniec maja 2014 roku został ogłoszony nowym trenerem Tottenhamu. Z zespołem „Kogutów” m.in. potrafił dojść do finału Ligi Mistrzów w 2019 roku, przegrywając decydujące starcie z drużyną Liverpoolu.

Sezon

AS Roma zajęła piątą pozycję w Serie A. Tym samym zapewniła sobie udział w rozgrywkach Ligi Europy. Najlepszym strzelcem zespołu w sezonie ligowym był Edin Džeko, który szesnaście razy trafiał do siatki rywala.