Legia Warszawa: Bartosz Kapustka przejdzie testy medyczne
09.08.2020

Przegląd Sportowy informuje, że Bartosz Kapustka zostanie nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Piłkarz w poniedziałek ma przejść badania przed sfinalizowaniem transferu.

Bartosz Kapustka trafił do ekipy “Lisów” latem 2016 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii za kwotę pięciu milionów euro. Jednak polski zawodnik nie zdołał zadebiutować w Premier League.

Kariera

23-latek jest wychowankiem Tarnovii Tarnów, w której treningi rozpoczął w wieku sześciu lat. W sierpniu 2012 roku trafił do Cracovii. Jednak w zespole “Pasów” w ekstraklasie zadebiutował dopiero w marcu 2014 roku, wchodząc jako rezerwowy w spotkaniu przeciwko Widzewowi Łódź. W barwach Cracovii wystąpił w 65 meczach, zdobywając w nich osiem bramek oraz notując dwanaście asyst. Ponadto Kapustka ma na swoim koncie czternaście występów w dorosłej reprezentacji Polski, strzelając w nich trzy gole.

Sezon

Legia Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Tym samym zespół zapewnił sobie udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. “Legioniści” swoje zmagania w Europie rozpoczną 18 lub 19 sierpnia.

FOT: YouTube,
CANAL Plus Polska