Oficjalnie: Michał Marcjanik zawodnikiem Arki Gdynia
09.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że Michał Marcjanik został nowym piłkarzem Arki Gdynia. Piłkarz poprzedni sezon spędził w Wiśle Płock, gdzie był wypożyczony z Empoli.

Michał Marcjanik przechodzi do Arki Gdynia na zasadzie transferu definitywnego z Empoli. Zawodnik z klubem z Gdyni podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Kariera

Piłkarz jest wychowankiem Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia. Wraz z klubem sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w 2012 roku oraz po srebrny krążek rok później. W pierwszej drużynie zadebiutował w lipcu 2013 roku w pucharowym spotkaniu przeciwko Pelikanowi Łowicz. Jak do tej pory uzbierał 137 występów w klubie z Gdyni, zdobywając w nich osiem bramek oraz notując dwie asysty.

Sezon

Arka Gdynia zajęła czternastą pozycję w PKO Ekstraklasie. Tym samym pożegnała się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym w Polsce. Klub przeprowadził wiele transferów przed nowym sezonem, a do zespołu m.in. trafił Szymon Drewniak. Na inaugurację kampanii 2020/2021 drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota zmierzy się z GKS-em Jastrzębie.