Liga Europy: Rumuński zespół skazywany na porażkę w Lipsku
kurs 1.85
Liga Europy
RB Lipsk - Universitatea (Lipsk wygra obie połowy)
+

Bukmacherzy nie mają wątpliwości. Zdecydowanym faworytem tego czwartkowego spotkania są gospodarze. Kurs na zwycięstwo RB Lipsk waha się od 1.10 do 1.12. Gdyby gospodarzom przydarzył się słabszy dzień, a zespół z Rumunii to wykorzystał, za jedną postawioną złotówkę na ich sukces otrzyma się nawet 23! Początek meczu o godzinie 18.30.

Obie drużyny mają już za sobą mecze o stawkę. RB Lipsk w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy wyeliminował szwedzkie BK Hacken. Niemcy u siebie wygrali 4:0, w Skandynawii padł remis 1:1. W pierwszym spotkaniu dominacja gospodarzy od samego początku nie podlegała dyskusji. Na przerwę schodzili z przewagą dwóch bramek. Universitatea Craiova zmagania w pucharach zaczyna od trzeciej rundy kwalifikacji, ale za sobą ma już trzy ligowe kolejki. To były bezbarwne występy. Dwa remisy u siebie, 0:0 z CSM Politehnica Jassy i 2:2 z FC Botosani oraz  porażka 0:1 na wyjeździe z Sepsi OSK.

To będzie pierwsza potyczka na międzynarodowej arenie pomiędzy tymi zespołami. Nigdy ze sobą nie rozgrywały nawet meczu towarzyskiego. Rumuński zespół doskonale znają natomiast kluby z Polski. Universitatea często w okresie przygotowawczym sprawdza ich formę, zazwyczaj wygrywając, m.in. w styczniu tego roku 2:0 z Zagłębiem Lubin i 1:0 z Lechią Gdańsk czy kilka lat temu z Zagłębiem Sosnowiec 1:0.

Typując czwartkowe spotkanie należy sugerować się wynikami Lipska z Hacken. Niemcy nie wystawili w nim wielu czołowych graczy. Ze Szwedami nie wystąpili m.in.: reprezentant Niemiec Timo Werner, reprezentant Danii Yussuf Poulsen, bramkarz Yvon Mvogo, a reprezentant Trzech Koron Emil Forsberg zagrał godzinę w rewanżu. Ten ostatni w czwartek na pewno nie wyjdzie w podstawowym składzie. Przez kilka dni nie trenował z drużną z powodu narodzin córki. Na ławce usiądzie również obrońca Nordi Mukiele, który ostatnio narzekał na uraz. Co do występu od pierwszej minuty Wernera i Poulsena trener nie podjął jeszcze decyzji. Niemiecka prasa sugeruje, że usiądą na ławce, a na boisku pojawią się dopiero w drugiej połowie. Na pewno w drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych: Marcela Halstenberga, Dayota Upamecano i Konrada Laimera.

RB Lipsk jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Proponujemy na ten mecz zdarzenia z Totolotka: gospodarze zdobędą powyżej 2.5 gola – 1.75., RB Lips wygra obie połowy 1.85, a także wygraną niemieckiej drużyny bez straty bramki 1.55.