Pogoń Szczecin poluje na napastnika. Dor Jan jednym z kandydatów
10.08.2020

Działacze Pogoni Szczecin chcą wzmocnić kadrę. Drużyna Kosty Runjaica zamierza powalczyć o wyższe cele w przyszłym sezonie.

Pogoń Szczecin zajęła 6. miejsce w minionych rozgrywkach ekstraklasy. Władze klubu już na początku okresu transferowego znacząco wzmocnili zespół. Sprowadzono Alexandra Gorgonia, Luisa Matę oraz Michała Kucharczyka.

Atakujący z Izraela

Jak poinformował Jarosław Koliński z “Przeglądu Sportowego”, Dor Jan może dołączyć do Portowców. Środkowy napastnik aktualnie jest piłkarzem Bnei Yehuda Tel Awiw. Kontrakt Izraelczyka obowiązuje jeszcze przez rok, natomiast może zostać pozyskany w ramach wolnego transferu. Jedynym warunkiem jest to, że klub z Tel Awiwu zarobi 30% z następnej transakcji z jego udziałem. Według podanego źródła, Janem interesują się także inne polskie kluby.

Przyzwoite liczby

25-latek w poprzednim sezonie ligowym zagrał w 25 meczach, w których strzelił 6 goli. Wychowanek Maccabi Tel Awiw do swojego bilansu doliczył także 18 spotkań, 6 bramek i 2 asysty w pozostałych rozgrywkach. Przez “Transfermarkt.de” jest wyceniany na kwotę 600 tys. euro.