Oficjalnie: Paweł Łysiak zawodnikiem Korony Kielce
10.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że Paweł Łysiak został nowym piłkarzem Korony. Poprzednio występował w drużynie Błękitnych Stargard.

Zawodnik podpisał umowę z kieleckim klubem, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku. 24-latek miniony sezon spędził w drużynie Błękitnych Stargard. W 36 spotkaniach dla tego zespołu zanotował dziesięć asyst.

Piłkarz

Paweł Łysiak jest wychowankiem Passata Bukowo Morskie. W seniorskim futbolu zadebiutował w drużynie Bałtyku Koszalin. Został także zawodnikiem juniorów VfL Wolfsburg. Ponadto występował także w klubach takich jak: Wisła Płock, SV Eichede, Gwardia Koszalin, Bałtyku Koszalin (ponownie) oraz wspomnianych Błękitnych Stargard.

Na oficjalnej stronie Korony Kielce możemy przeczytać wypowiedź piłkarza po transferze do klubu.

“- Czas na nowy etap w karierze. Chcę pomóc Koronie w szybkim powrocie do Ekstraklasy. W Kielcach tworzy się fajna drużyna, która mam nadzieję dostarczy kibicom wiele powodów do radości – mówi 24-letni pomocnik.”

Sezon

Korona Kielce zajęła piętnastą pozycję w PKO Ekstraklasie. Tym samym pożegnała się z najwyższymi szczeblem ligowym w Polsce. Klub z Kielc zgromadził na swoim koncie 35 punktów.

Fot. Twitter Korona Kielce