Telewizja Polska pokaże mecz Lecha Poznań w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy
10.08.2020

Lech Poznań w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy zmierzy się z łotewskim klubem – Valmiera FC. Spotkanie odbędzie 27 sierpnia na stadionie “Kolejorza”.

Dyrektor stacji TVP Sport, Marek Szkolnikowski poinformował na swoim profilu w portalu Twitter, że mecz Lecha Poznań w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.

Losowanie

Oprócz Lecha Poznań, który się ze wspomnianym klubem Valmiera FC, w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy zagrają także Piast Gliwice i Cracovia. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika na wyjeździe zmierzy się z Dynamem Miński. Najtrudniejszego rywala zdecydowanie ma zespół “Pasów”, którego rywalem jest Malmö FF. O awansie do kolejnej rundy decydować będzie tylko jedno spotkanie.

Napastnik

Lech Poznań zajął drugie miejsce w PKO Ekstraklasie. Przed kolejnym sezonem klub zdołał pozyskać m.in. Mikaela Ishaka, który w minionej kampanii występował w w 1. FC Nürnberg. Szwedzki piłkarz asyryjskiego pochodzenia zastąpi w zespole Christiana Gytkjæra. Jednak nie będzie to zadanie łatwe, gdyż Duńczyk w ubiegłym sezonie został królem strzelców polskiej ekstraklasy.