Oficjalnie: Takefusa Kubo wypożyczony do Villarrealu
10.08.2020

Takefusa Kubo spędzi sezon 2020/2021 na wypożyczeniu w Villarreal. Klub poinformował już o sprowadzeniu japońskiego zawodnika do zespołu. 

Kubo trafił do “Żółtej Łodzi Podwodnej” na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt. W umowie nie znalazła się opcja transferu definitywnego.

Kariera

Japończyk trafił do drużyny “Królewskich” latem 2019 roku. Jednak jak na razie nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole Realu Madryt. Poprzedni sezon także spędził na wypożyczeniu. Był zawodnikiem klubu RCD Mallorca. W barwach tej ekipy wystąpił w 35 spotkaniach La Liga, zdobywając w nich cztery bramki oraz notując pięć asyst. Mallorca zajęła 19. pozycję w lidze, nie utrzymując się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ponadto zawodnik ma na swoim koncie siedem występów w dorosłej reprezentacji Japonii.

Sezon

Takefusa Kubo ponownie został wypożyczony, jednak tym razem trafia do mocniejszej drużyny. Villarreal w ubiegłym sezonie La Liga zajął piątą pozycję, czym uzyskał awans do przyszłej edycji Ligi Europy. Trenerem zespołu “Żółtej Łodzi Podwodnej” jest Unai Emery.