Oficjalnie: Marko Malenica wypożyczony do Lecha Poznań
10.08.2020

Oficjalna strona internetowa Lecha Poznań potwierdziła, że Marko Malenica został wypożyczony do “Kolejorza” z chorwackiego klubu – NK Osijek. 

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Lecha Poznań możemy przeczytać, że “Kolejorz” posiada także prawo do wykupu bramkarza.

“Marko Malenica został w poniedziałek nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Chorwacki bramkarz został wypożyczony na okres dwunastu miesięcy z NK Osijek, a Kolejorz posiada opcję pierwokupu zawodnika.”

Kariera

Marko Malenica trafił do drużyny  NK Osijek w 2012 roku. Od tamtego czasu wystąpił w barwach tego klubu w 117 spotkaniach, zachowując w nich 37 czystych kont. Chorwacki bramkarz był już wcześniej dwukrotnie wypożyczany. W sezonie 2014/2015 pierwszą rundę spędził w HNK Cibalia Vinkovci, z kolei w drugiej rundzie był wypożyczony do HNK Segesta Sisak.

Sezon

Lech Poznań zakończył rozgrywki PKO Ekstraklasy na drugim miejscu. Tym samym klub z Wielkopolski weźmie udział w eliminacjach Ligi Europy. W pierwszej rundzie eliminacji do tych rozgrywek zmierzy się z łotewskim zespołem – Valmiera FC. Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia.

Źródło zdjęcia: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka