Liga Europy: Inter Mediolan pierwszym półfinalistą

10.08.2020

W meczu o awans do półfinału Ligi Europy zmierzyły się zespołu Interu Mediolan oraz Bayeru Leverkusen. Spotkanie odbyło się na stadionie Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie.

Inter Mediolan w 1/8 finału tych rozgrywek rozprawił się z zespołem Getafe, wygrywając 2:0 po bramkach Romelu Lukaku oraz Christiana Eriksena. Z kolei Bayer Leverkusen na tym samym etapie okazał się lepszy w dwumeczu od drużyny Rangers FC.

Przebieg meczu

Drużyna prowadzona przez Antonio Conte wyszła na prowadzenie już w 15. minucie meczu. Wtedy to Nicoló Barella wpisał się na listę strzelców. Piłkarz popisał się uderzeniem „z fałsza” i pokonał bramkarza Bayeru Leverkusen. Sześć minut później „Nerazzurri” podwyższyli wynik za sprawą Romelu Lukaku, który przewracając się trafił do siatki Hradecky’ego. „Aptekarze” nie składali broni i chwilę później Kai Havertz strzelił gola kontaktowego. W drugiej połowie Inter miał swoje szanse, lecz rezultat meczu nie uległ zmianie. „Nerazzurri” meldują się w półfinale Ligi Europy.