Wisła Płock wzmacnia kadrę. Kamil Wojtkowski i Ricardinho na celowniku
11.08.2020

Działacze klubu z Płocka uaktywnili się na rynku transferowym i zamierzają wzmocnić kadrę przed zbliżającym się sezonem.

Wisła została znacząco osłabiona, ponieważ zespół opuścił Dominik Furman, który był kluczową postacią i jednocześnie kapitanem. Maciej Wąsowski z “Przeglądu Sportowego” podaje, że do Płocka mogą przyjść Kamil Wojtkowski i Ricardinho. Lada moment powinien zostać potwierdzony transfer Patryka Tuszyńskiego.

Chce udowodnić swoją wartość

Wojtkowski ostatnio występował w Wiśle Kraków, jednak wypełnił swój kontrakt i obecnie pozostaje piłkarzem z kartą na ręku. 22-latek w ubiegłym sezonie zagrał w 22 meczach, w których zdobył 2 bramki. Pomocnik w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Polski. Warto zaznaczyć, że stracił już status młodzieżowca.

Drugi powrót?

Dla Ricardinho byłby to powrót do klubu z Mazowsza, którego barwy w przeszłości dwukrotnie reprezentował. Brazylijczyk również pozostaje bez pracodawcy po odejściu z Khor Fakkan. W rozgrywkach 2019/20 ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozegrał 7 spotkań i strzelił 1 gola. 30-latek jest wyceniany przez portal “Transfermarkt.de’ na kwotę 350 tys. euro.