1. liga: Koronawirus w Sandecji Nowy Sącz. Natychmiastowa izolacja piłkarzy

11.08.2020

We wtorek w pierwszoligowym klubie zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19. Zawodnicy i członkowie sztabu Sandecji udali się na kwarantannę.

Przypomnijmy, że tego samego dnia potwierdzono chorobę w szeregach Pogoni Szczecin. Z podobnych powodów PZPN postanowił niedzielny Superpuchar Polski, w którym Legia Warszawa miała podjąć na własnym obiekcie Cracovię.

Odwołano sparing

Władze Sandecji za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej wydały stosowne oświadczenie. U jednego z piłkarzy test na obecność wirusa COVID-19 wykazał wynik pozytywny. Został on odizolowany od pozostałej części drużyny. Odwołano sparing z Hutnikiem Kraków, który został zaplanowany na wtorek. Zawodnicy udali się na kwarantannę i będą kontynuować przygotowania do sezonu w domach. 14 sierpnia miał odbyć się mecz 1. rundy Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.

Komunikat klubu:

Zaplanowany na dzień dzisiejszy sparing z Hutnikiem Kraków nie dojdzie do skutku. W związku z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID19 jednego z zawodników, Zarząd klubu MKS Sandecja informuje, że sparing z drużyną Hutnika Kraków został odwołany. Dodatkowo kadra zawodnicza oraz sztab trenerski zostali poddani izolacji w trybie natychmiastowym.