Śląsk Wrocław: Piłkarze odsunięci od treningów
11.08.2020

Oficjalna strona internetowa Śląska Wrocław wydała oświadczenie, informując o tym, że wszczął postępowanie dyscyplinarne względem piłkarzy, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu.

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu możemy przeczytać.

“Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA informuje, że wszczął postępowanie dyscyplinarne względem zawodników, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu. Zgodnie z procedurami spółki, piłkarze zostali wezwani do złożenia wyjaśnień i w oparciu o nie zostanie podjęta decyzja dotycząca rodzaju i wysokości kary dyscyplinarnej.”

Nieodpowiedzialne zachowanie?

Sytuacja została opisana w artykule w portalu “weszlo.com”, który doniósł, że piłkarze Śląska Wrocław byli w sobotę w jednym z wrocławskich klubów. Na zdjęciu w owym artykule widzimy Erika Exposito i Marka Tamasa, lecz podobno nie są jedyni, którzy nie dostosowali się do zaleceń (mowa o przynajmniej jeszcze jednym zagranicznym graczu). W związku z tą sprawą klub wszczął postępowanie dyscyplinarne.

Badania

W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Śląska Wrocław możemy przeczytać także o poniedziałkowych badaniach na obecność koronawirusa.

“W poniedziałek cała drużyna przeszła testy na obecność COVID-19. Wszystkie wyniki okazały się negatywne. Zawodników, którzy dopuścili się złamania regulaminu klubu, zgodnie z decyzją lekarza w najbliższych dniach czeka kolejna tura badań. Od wyników powtórzonych testów zależy, czy i kiedy będą mogli wrócić do zajęć z drużyną.”