Oficjalnie: Dušan Lagator nowym zawodnikiem Wisły Płock
11.08.2020

Oficjalna strona internetowa Wisły Płock poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem klubu został Dušan Lagator. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

26-latek trafił do “Nafciarzy” na zasadzie wolnego transferu. Poprzednim klubem zawodnika była rosyjska drużyna – FK Sochi.

Kariera

Dušan Lagator to czarnogórski zawodnik urodzony w 1994 roku. Pierwszym klubem zawodowym piłkarza był Mogren Budva. Do swojego poprzedniego klubu zespołu trafił latem 2018 roku. W barwach drużyny FK Sochi wystąpił w 47 spotkaniach, zdobywając w nich dwie bramki oraz notując jedną asystę. Defensywny pomocnik ma na swoim koncie występy w dorosłej reprezentacji Czarnogóry. Zadebiutował w niej 5 września 2019 w meczu z Węgrami.

Sezon

Wisła Płock zajęła dwunastą pozycję w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. “Nafciarze” zgromadzili 51 punktów, mając przewagę aż jedenastu oczek nad miejscem spadkowym. Tego dnia klub poinformował także o transferze Patryka Tuszyńskiego, który w poprzednim sezonie występował w drużynie Piasta Gliwice. Klub z Płocka zainauguruje kampanię 2020/2021 PKO Ekstraklasy spotkaniem ze Stalą Mielec

Fot. Twitter Wisła Płock