Leeds United: Mateusz Bogusz podpisał nowy kontrakt
11.08.2020

Oficjalna strona internetowa Leeds United ogłosiła, że nowy kontrakt z klubem podpisał Mateusz Bogusz. Piłkarz związał się umową, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku. 

Mateusz Bogusz trafił do zespołu Leeds United w styczniu 2019 roku, przechodząc z Ruchu Chorzów za kwotę 100 tysięcy euro (wg. Transfermarkt). Ma na swoim koncie dwa występy w drużynie “Pawi”. W tym także jedno w rozgrywkach Championship, gdzie zadebiutował w spotkaniu przeciwko Charlton Athletic.

Kariera

18-latek jest wychowankiem Gwiazdy Rudy Śląskiej, jednak już w sezonie 2011/2012 był zawodnikiem juniorów Ruchu Chorzów. W barwach pierwszej drużyny tego klubu wystąpił w 33 meczach, zdobywając w nich pięć bramek oraz notując jedną asystę. Ponadto ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Polski do lat 21.

Sezon

Leeds United zajęło pierwsze miejsce w rozgrywkach Championship. Tym samym “Pawie” awansowały do Premier League po szesnastu latach nieobecności. Podstawowym zawodnikiem tego klubu jest Mateusz Klich, który wystąpił w 45 meczach ubiegłego sezonu Championship, zdobywając w nich sześć bramek oraz notując pięć asyst.

Fot. Leeds United