Oficjalnie: Giannis Papanikolaou nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa
11.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała, że nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa został Giannis Papanikolaou. Piłkarz podpisał umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne cztery sezony. 

Giannis Papanikolaou to środkowy pomocnik urodzony w 1998 roku. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem Panioniosu Ateny, w którego barwach wystąpił w 32 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę oraz jedną asystę.

Słowa dyrektora sportowego

Na oficjalnej stronie internetowej Rakowa Częstochowa możemy przeczytać wypowiedź dyrektora sportowego klubu – Pawła Tomczyka na temat sprowadzonego zawodnika.

“- Giannis jest profilem środkowego pomocnika, jakiego poszukiwaliśmy do ustawienia 3-4-3. Jest mobilnym zawodnikiem, cechującym się bardzo dobrą motoryką, pozwalającą pokrywać duży obszar boiska. Umiejetności piłkarskie pozwoliły mu już w tak młodym wieku zaistnieć w greckiej ekstraklasie, co daje nadzieję, że będzie zawodnikiem, który w dłuższej perspektywie powinien zagwarantować nam jeszcze lepszą jakość w środku pola. Dodatkowo wydaje się być idealnie dopasowany charakterologicznie do naszego zespołu – powiedział Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa.”

Udany sezon

Raków Częstochowa zajął dziesiątą pozycję w PKO Ekstraklasie w minionym sezonie. Z pewnością klub może być zadowolony ze swojego rezultatu, gdyż jako beniaminek rozgrywek z dużym spokojem zdołał utrzymać się na najwyższym szczeblu. Trenerem zespołu jest Marek Papszun.

Fot. YouTube/Raków Częstochowa