Liga Europy: Szachtar Donieck pewnie pokonał FC Basel
11.08.2020

Szachtar Donieck wygrał ze szwajcarskim zespołem FC Basel w ćwierćfinale rozgrywek Ligi Europy. Spotkanie odbyło się na stadionie VELTINS-Arena w Gelsenkirchen.

Szachtar Donieck w 1/8 finału Ligi Europy pokonał w dwumeczu drużynę VfL Wolsfburg. Z drugiej strony FC Basel okazało się lepsze na tym etapie od innego niemieckiego klubu – Eintrachtu Frankfurt.

Przebieg meczu

Szachtar Donieck objął prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Do siatki rywali trafił Júnior Moraes, który uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na 2:0 w 22. minucie podwyższył Taison. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 75. minucie karnego wykorzystał Patrick. Pod koniec meczu spotkania bramkę zdobył Dodô, lecz wynik ustalił zawodnik FC Basel. W doliczonym czasie gry to właśnie van Wolfswinkel strzelił honorowego gola. Szachtar wygrał spotkanie 4:1 i zameldował się w półfinale Ligi Europy. Tam zmierzy się z Interem Mediolan.