Oficjalnie: Zvonimir Kožulj zawodnikiem Gazişehir Gaziantep FK
12.08.2020

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem Gazişehir Gaziantep FK został Zvonimir Kožulj. Poprzednim klubem piłkarza była Pogoń Szczecin. 

Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z tureckim klubem, który występuje Süper Lig. Zawodnikami tego zespołu są m.in. Bartłomiej Pawłowski, Paweł Olkowski czy też były piłkarz Lecha Poznań – Abdul Aziz Tetteh. W ubiegłym sezonie Gazişehir Gaziantep FK zajął ósme miejsce w sezonie ligowym.

Kariera w Polsce

Zvonimir Kožulj trafił do Pogoni Szczecin latem 2018 roku, przechodząc z Hajduka Split. W drużynie “Portowców” wystąpił w 58 spotkaniach, zdobywając w nich dwanaście bramek oraz notując jedenaście asyst. W sezonie 2019/2020 pojawiał się na murawie w 22 meczach, zaliczając trzy trafienia oraz dwie asysty.

Sezon Pogoni

Pogoń Szczecin zajęła szóstą pozycję w PKO Ekstraklasie, gromadząc na swoim koncie 54 punkty. Do miejsca na podium zabrakło “Portowcom” aż siedmiu oczek. Klub pozyskał przed nachodzącym sezonem m.in. Michała Kucharczyka, który powraca tym samym do gry na polskich boiskach. Piłkarz latem 2019 roku opuścił Legię Warszawa, zostając zawodnikiem rosyjskiego klubu – Urał Jekaterynburg

Fot. Twitter Gaziantep FK