Lechia Gdańsk: Klub potwierdza rozmowy, że trwają rozmowy z Kennym Saiefem i Anderlechtem
12.08.2020

Kenny Saief trafił do Lechii Gdańsk zimą 2020 roku na zasadzie wypożyczenia z klubu RSC Anderlecht. Jednak możliwe, że piłkarz ponownie będzie reprezentował barwy gdańskiej drużyny. 

Lechia Gdańsk o trwających rozmowach z zawodnikiem i klubem z Belgii poinformowała na Twitterze. W informacji zamieszczonej we wpisie dowiadujemy się, że Kenny Saief być może będzie ponownie reprezentować “Biało-Zielone” barwy.

Przygoda w Gdańsku

Piłkarz w Lechii Gdańsk wystąpił w jedenastu meczach, zdobywając jedną bramkę oraz jedną asystę. Pod koniec swojej przygody w Gdańsku doznał kontuzji i powrócił do Anderlechtu. Jednak Saief nie znajduje się w planach belgijskiego klubu na następny sezon. Jest, więc możliwy scenariusz, że piłkarz ponownie będzie występować w Lechii.

Sezon

Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca zajęła czwartą pozycję w PKO Ekstraklasie, tracąc do trzeciego Piasta Gliwice pięć punktów. Zespół miał szansę na udział w eliminacjach do przyszłej edycji Ligi Europy poprzez rozgrywki Pucharu Polski, lecz w finale uległ Cracovii.