Real Madryt: Martin Ødegaard wraca do klubu

12.08.2020

Martin Ødegaard wraca do Realu Madryt po tym, jak był wypożyczony do Realu Sociedad. O odejściu zawodnika poinformował już klub z San Sebastián.

Norweski piłkarz w Realu Sociedad spędził sezon 2019/2020, pokazując się z dobrej strony. W barwach tego klubu wystąpił w 36 spotkaniach, zdobywając w nich siedem bramek oraz notując dziewięć asyst. Teraz zawodnik powraca do drużyny „Królewskich”.

„Królewscy”

Martin Ødegaard trafił do Realu Madryt w styczniu 2015 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu – Strømsgodset IF. Jednak na początku był zawodnikiem drugiej drużyny „Królewskich” (Real Madryt Castilla). Trzykrotnie był wypożyczany z klubu. Najpierw do SC Heerenveen, następnie do Vitesse Arnhem i ostatnio do wspomnianego Realu Sociedad. Jak do tej pory wystąpił tylko w dwóch spotkaniach pierwszej drużyny Realu Madryt.

Sezon

Real Madryt zajął pierwsze miejsce w La Liga. Tym samym klub zanotował na swoim koncie 34 tytuł mistrza Hiszpanii. Jednak „Królewscy” odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ulegając w dwumeczu Manchesterowi City.