Serie B: Drużyna Przemysława Szymińskiego w finale baraży o awans do Serie A

13.08.2020

Frosinone Calcio wygrało w rewanżowym spotkaniu II rundy baraży o awans do Serie A z Pordenone Calcio 2:0. W pierwszym meczu drużyna, w której występuje Przemysław Szymiński przegrała 0:1.

Tym samym Frosinone Calcio jest coraz bliżej awansu do Serie A. W finale baraży zmierzy się z klubem Spezia Calcio 1906. Ostatnią drużynę, która awansuje na najwyższy szczebel rozgrywkowy we Włoszech wyłoni dwumecz (16 i 20 sierpnia).

Przebieg meczu

Obie bramki padły już na początku spotkania. W siódmej minucie do siatki uderzeniem z pola karnego trafił Camilo Ciano, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony. Osiem minut później było już 2:o. Tym razem bramkę zdobył Andrija Novakovich po asyście Marcusa Rohdéna. W drugiej połowie mocniej atakowali zawodnicy gospodarzy, lecz wynik nie uległ już zmianie. Frosinone Calcio awansowało do finału baraży o awans do Serie A.